Udinese - Milan + Početak sezone

Pregled putovanja u Udine, utakmice i planovi za novu sezonu!

#milanclubrijekafiume #ACMilan #Rijeka #curvasudmilano #aimc
Moram početi ovaj blog s osjećajem ponosa i sreće zbgo toga što je prikazano na gornjoj slici tj. moj sin, koji stoji i drži zastavu našeg kluba, koji je navijao s nama i koji je ublažio u meni osjećaj gorčine na toj utakmici. Meni je ovo ko pobjeda!
No dobro, krenimo s cijelokupnim danom.

S obzirom da smo znali za možebitne gužve na graničnim prijelazima krenuli smo dosta ranije (na kraju je ispalo da smo krenuli taman na vrijeme) i kad smo uočili gužvu na uobičajenoj, za nas, granici otišli smo preko Rupe. Tamo smo malo stajali u koloni, ali uz 10-ak minuta pomicanja relativno smo brzo preši granicu. Kao i inače stali smo na Duinu, pojeli - popili i krenuli prema Udinama s obzirom da je bilo vidljivo na autocesti da je bolje da stignemo ranije nego da zapnemo u gužvi.

Stigli smo na stadion oko 16:30 i odmah krenuli na svoja mjesta.

Kao što sam nebrojeno puta naveo taj stadion je meni prekrasan i taman ono što bi jednoj Hrvatskoj trebalo ako ikada krene u izgradnju državnog stadiona (ne znam za koga).


Bili smo prvi-drugi red do travnjaka s desna od gola tako da smo imali super pogled i nažalost vidjeli sve na utakmici. Heheh ako se potrudite možete prepoznati pokoje lice na snimkama s utakmice.


E sada, utakmica, huh, vidjeli ste svi koji ste bili, a i koji ste odgledali preko TV-a koliko toga nije učinjeno na toj utakmici. No krenimo redom, trenera neću suditi nakon prve utkamice, iako svi smo očekivali neku promjenu odmah od prve minute koja se nažalost nije dogodila. Usudio bih se čak i reći da je prošlogodišnji Milan s ovim igračima izgledao puno bolje od onoga u nedjelju.


Donnaruma je bio jedini koji ima prolaznu ocjenu pa oko njega neću previše.


Obrana je defenzivno cijelu utakmicu bila solidna, ali u ofanzivnom smislu smatram da bi bekovi, pogotovo u formaciji 4-3-1-2, trebali stajati više, ako ne i visoko, i omogućiti promjenu strane ili opciju za centaršut. Stoga, ili će Giampaolo to pokušati uigrati s Calabrijom i RR ili tu treba staviti Contija i čekati da se T. Hernandez vrati nakon ozljede.

Tu je trener taj koji treba reagirati i ukazati im na tome. Je li to bio strah od greške, taktička zamisao trenera da ne odlaze previsoko ili nešto treće nećemo znati, ali sve u svemu na tome treba itekako raditi.

Zatim, što se obrane tiče u ofenzivnoj situaciji previše puta su naši stoperi puteni da grade napade i niti jednom, ako se dobro sjećam, nisu probali poslati naše napadače u dubinu dugom loptom gdje bi Udineseova obrana bila malo otvorenija, ali o tome ću kasnije. Zadnje što ću napisati o obrani je da ako RR misli da će svaki put dodavati loptu stoperu ili golamanu oda nam takav ne treba. Već je postalo frustrirajuće gledati neke druge ekipe kojima bekovi sudjeluju u NAPADAČKOJ igri i situacijama i onda sjetiti da naš bek pokriva veznog igrača i čim dobije loptu vraća je nazad. Dosta je bilo toga, igraj jebeni nogomet!!!


Vezni red, ok, tu sam prije utakmice rekao suputnicima da, ukoliko najavljena trojka starta nemamo previše šanse i tako je i bilo. Svi znamo domet Borinija i stoga ne smijemo mu zamjeriti ništa. Dao je što je mogao i znao. Chala i Paqueta jednostavno nisu centralni vezni i to ne mogu igrati. Na kraju prošle sezone vidjeli smo da će Chala dati najviše ako bude iza špice. Po mom mišljenju on i Paqueta bi trebali konkurirati za mjesto iza napadača u bilo kojoj formaciji budemo igrali. Za Paquetu mogu reći da se vidio vljni moment no i dalje premalo i nema nikakve Brazilske lepršavosti, poteza ili ičega što bi opravdalo epitete kojima ga se opisuje. Ja ću i dalje braniti Chalu iz razloga što dečko uvijek mora pokrivati poziciju u kojoj ne igra prirodno i ponekad u utakmici promijeni 2-3 pozicije kada lovimo rezultate i zato mu dajem još šanse.Kessie, koji je po meni bio logičniji potez od prve minute u odnosu na Borinija, svojim ulaskom nije ništa napravio, čak štoviše, krivac je za gol koji smo primili! Molim vas, svi odite pogledati taj gol, tj. njegov skok, čuvanje igrača, nonšalanciju u svakom primanju ili dodavanju lopte. Nedopustivo! Dečko započinje svoju 3 sezonu u našem klubu i još nije pokazao ništa. E za njega možemo tvrditi da je pogrešna invesicija.

Bennacer je ušao pred kraj utakmice kada smo lovili rezultat i rekao bi čak prekasno. Odmah kod prvog dodira se vidjelo da ima sigurnost i da želi igru. Nažalost, nije popraćen od ekipe pa je ostatak utakmice pao u sivilo ostalih kolega na terenu.


Suso, da si Maradona ili Ibrahimović razumio bi ideju podređivanja ekipe tebi no, NISI!

Premalo, skoro ništa, izgubljen u sredini terena, previše ljudi oko njega pa ne može otići samo ulijevo. Nadam se da će Giampaolo izvući iz njega više ili da netko drugi odigra tu poziciju jer, kako sam već napisao, Paqueta i Chala su meni prirodniji na tom mjestu.

Ah da, skoro sam zaboravio napisati da ako misli igrati polušpicu iliti fantasistu ne može stajati u krilu stoperu i čekati loptu nego mora doći po nju , eventualno raširiti igru, ući u prazan prostor, ukratko biti sveprisutan, što on nije bio ni u jednom trenutku.


Napadači, njih skoro pa nismo vidjeli zbog ostatka ekipe. Castillejo, koji želi ostati i dokazati se Giampaolu, trebao bi se prvo dokazati nama, nešto je pokušavao i čak imao par lijepih poteza, ali to je premalo ako misliš igrati drugu špicu. Ako ste gledali ostale utakmice prvog kola Serie A vidjeli ste kako pa skoro na svakoj utakmici ekipe lakoćom pronalaze svoje prve strijelce i guraju ih u šanse za gol. Zašto mi to ne radimo? Pada mi na pamet kako Correa traži Immobilea, cijela ekipa Rome traži Džeku, vezni red + obrana Napolija traže trojac Insigne+Mertens+Callejon... pa zašto onda Castillejo, Suso ili tko treći se ne spuste po loptu odigraju, rašire i pravovremeno potraže Piateka čim se malo oslobodi? Ne znam, nadam se da će se to promijeniti već u idućoj utakmici. Problem našeg napada je bio taj što su se ovijek morali boriti na postavljenu obranu Udinesea i reći da zato Piatek ne valja nije uredu. Borio se, dobio udaraca, podijelio udaraca, ali na njegovom mjestu sumnjam da bi netko napravio išta bolje. Leao, izgleda zanimljiv, odmah je ušao u duel i nije razočarao. Po meni bi već trebao biti starter protiv Brescie.Znači, da rezimiramo igru ekipe: 1. bekovi se moraju uključiti u napadačke faze igre, 2. vezni red ne smije dopustiti da stoperi grade igru, tj. moraju biti aktivniji, 3. vezni red mora biti pokretljiviji, odigravati brže lopte, tražiti bolja i efikasnija rješenja, 4. polušpica mora biti alfa i omega ekipe, biti u jednom trenutku zadnji vezni, a u drugom najisturenija špica, tražiti naše špice upotrebljivim loptama i stalno se nuditi kao rješenje


Vezano za rad našeg kluba, već su vani prijave za inter (traje do 08.09., ali nemojte čekati zadnji tren) i zbog cijena karata koje su sve više i više razmišljamo da pokrenemo anketu među vama pa da vidimo ako i dalje želite ići na derby utakmice po većim cijenama ili ćete se odazvati ukoliko počnemo organizirati "manje" utakmice koje će biti prihvatljivije za svačiji budžet. Nove kratke majice našeg kluba su naručene i trebali bi ih preuzeti na dan derbija, ali vi možete svoju naručiti već sada.

U plan za ovu sezonu će i dalje biti pokušaj dobivanja i otvaranja našeg sjedišta gdje ćemo moći gledati utakmice, družiti se, održavati sastanke itd., ali bez vas sve ovo neće biti izvedivo. Stoga, željeli bi napomenuti da svaka vaša pomoć (u vidu članarine, dovođenja novih članova, donacija klubu...) nama puno znači kako bi mogli ostvariti planove i rati kao klub. Trgnite se i nemojte biti ono što mrzite tj. derby navijač.


inter Medra!

51 views0 comments

Recent Posts

See All