Sezona počinje!

Što očekivati? Tko će igrati? Što napraviti?Konačno počinje! Nažalost prvo kolo zbog događaja u Genovi nismo odigrali, ali mislim da ako se već nije igralo onda je trebalo odgoditi cijelo prvo kolo tj. da sve utakmice budu odgođene. No to je Italija i tako to uvijek bude.


ACM18/19
ACM18/19

Od subote znati ćemo čemu se smijemo nadati u ovoj sezoni jer nas čeka teško gostovanje u Napoliju za otvaranje naše sezone. Osobno mislim da možemo nešto i pokazati ako ne i iznenaditi.


No u ovom blogu htio sam proći sve igače i dati svoje mišljenje o realnim potencijalima i o tome tko i što bi trebao igrati.


Pa krenimo!


Golmani:


#99 Gianluigi Donnaruma - prvo ljeto da nije bilo trakavica oko njegovog odlaska i mogao je trenirati i razmišljati o nogometu. Uz to dovedena mu je konkurencija te će morati zaraditi svoje mjesto na golu. #izazov


#25 - Pepe Reina - iskusan, dobar, kvalitetan. Može dati mnogo ako bude trebalo. Biti će prijetnja Donnarumi za prvog golmana i može mu biti mentor za budućnost. #garancija


#90 Antonio Donnaruma - ima posao iz snova. Trenira nogomet u klubu zbog brata, zna da neće imati priliku, dobiva 1M € na godinu, ali ne odustaje. Treba napomenuti da je u prošloj godini dobio dvije prilike i iznenadio dobrim obranama. #uhljeb


#35 Alessandro Plizzari - iskreno, nisam ga gledao i ne bi sudio, ali govori se da je veći talent od Donnarume. Nadam se da će vrijeme pokazati i da će dobiti priliku u našem klubu ako ne ove možda slijedeće sezone. #talent


Obrana:


#20 Ignazio Abate - mnogi su željeli njegovo odlazak što je i razumljivo zbog njegove "kvalitete" no po meni treba ostati još ovu sezonu. Razlozi su što Conti neće biti na raspolaganju do kraja rujna, potekao je u našem pogonu i iako nema kvalitetu uvijek daje sve od sebe, te zbog toga bi rađe imao 4 takva nego 5 Bonuccija koji se prodaju prvom prilikom. #unodinoi


#2 Davide Calabria - do povratka Contija u punu formu prva opcija na desnom beku. Napredovao je strašno u posljednjoj sezoni, te se nadam da mu to nije maksimum. Konačno netko tko je uputio upotrebljiv centaršut s desne još od doba Cafua! Jedino što mu po meni fali je dribling jedan na jedan, ali to dolazi s slobodom u igri i ako trenerova zamisao mu to dozvoljava. #napredak


#12 Andrea Conti - čekamo i čekamo. Koji peh ima dečko to je strašno. Hvala Bogu da Gattuso ne žuri s njegovim povratkom i nadam se da će biti spreman pokazati ono što je pokazivao u Atalanti prije dolaska u Milan. Enorman potencijal i s njime na desnom beku dobili bi i ono što u ovom trenutku fali Calabrii, a to je prolazak po desnoj strani. Uz to, njegova moć ponavljanja je impresivna. #čekamote


Mattia Caldara
Mattia Caldara

#33 Mattia Caldara - nadam se da zna tko je nosio ovaj broj i kako je igrao! U Atalanti je bio strašno dobar i po meni nam je to kupovina sezone. Želim jedino da se brzo prilagodi u našoj obrani i da pokaže što zna. Hoće li odmah zaigrati protiv Napolija? Možda je prerano i to je dvosjekli mač, ali vjerujem da je to igrač koji može biti u najvišem rangu svjetskih stopera. #potencijal


#13 Alessio Romagnoli - kako je on napredovao u zadnjoj sezoni? Uz Caldaru to može biti novi stoperski par koji će biti stup naše obrane slijedećih cca 10 godina. Jedna velika pohvala ide na njegov račun i zbog toga što kada je bilo sve nesigurno i bez garancija o našoj budućnosti (Europa da ili ne, tko nam je vlasnik itd.) on je potpisao novi ugovor što je dokaz da ne igra ovdje da bi zaradio i otišao nego zbog toga što tu želi biti! Zbog toga je i zaslužio prije ostalih da nosi kapetansku traku kao i mnogi veliki igrači prije njega (osim zadnjeg)! #capitano


#17 Cristian Zapata - znam, svi bi željeli boljega na njegovom mjestu no, ako će igrati protiv manjih klubova ili neku Europsku utakmicu po meni može biti tu. Zna zakiksati i u nekim drugim vremenima ne bi imao šansu ni potpisati za nas no, sjetite se 97' minute derbija i njegovog gola za izjednačenje koje je nama bilo kao pobjeda! Ja sam mu tada sve oprostio. Treba i spomenuti da je u prošloj sezoni odigrao iznad očekivanja i možda s godinama shvatio da manje je više. #sazrijevanje


#22 Mateo Musacchio - očekivao sam više od njega u prošloj sezoni. Imao je kikseve gdje nije trebao. Nakon toga se uhvatio klupe i nije je ispuštao. Šteta. Nadam se da u novu sezonu ulazi s novim motivom i željom da se bori s Caldarom za mjesto u prvih 11. Od njega očekujem samo boljitak u igri. #povratnik


#68 Ricardo Rodriguez - puno puta osporavan od svih nas i to s pravom. Na svjetskom se vidjelo da kad ima slobodu u igri može nešto i dati, te stoga mislim da u prošloj sezoni je on imao zadatak blokiranog beka kod oba trenera. To znači da prilikom našeg napada on ostaje s dva stopera i formira trojku otraga jer je desni bek visoko, a Bonaventura se iz trojke u sredini diže u polušpicu što bi ostavilo previše prostora i premalo igrača u našoj obrani ukoliko dođe do kontre. Uz to treba dodati da se Kessie priključuje u napad te ulazi u prostor iz drugog plana što ostavlja zadnju trojku i zadnjeg veznog da brane više od pola terena. S dolaskom Bakayoka nadam se da će RR biti rasterećen par defenzivnih zadataka te da će svima pokazati da je igrač za Milan. #dokazivanje


#93 Diego Laxalt - gledao ga u Genovi. Igrač za više pozicija. Po meni ga ne treba previše hvaliti i dizati u nebesa. Neka pokaže i dokaže je li uopće igrač koji može nešto dati našoj ekipi. Malo sam skeptičan što se njega tiče i nadam se da griješim. #uvjerime

#23 Ivan Strinić - ha Strina, treba li išta reći? Želim mu da ovaj problem sa srcem prođe brzo te da se vrati i možda iznenadi u kojoj utakmici. #ozdravi


Diego Laxalt
Diego Laxalt

#56 Stefan Simic - gldeao sam ga u mladoj repki prošle godine i izgledao je jako dobro. Hoće li dobiti priliku kod nas? Ne znam. Nadam se da hoće i možda ugrozi nečiju poziciju u obrani. #iznenadi


Vezni red:


#21 Lucas Biglia - u prošloj sezoni koštao nas je previše dok se nije uhodao i skužio da treba početi igrati nogomet. Njegova početna zbunjenost i privikavanje nisu samo njegova krivica (Montella koji je eksperimentirao, Bonuccijeva želja da igra s tri u obrani, previše novih u ekipi...) i mislim da je dolaskom Gattusa i on prodisao. U ovoj sezni imati će veću trkačku snagu oko sebe te se nadam da će pokazati što zna i umije te postati playmaker koji nam treba. Odmoran je s obzirom da na Svjetskom se nije naigrao. #mozak


#14 Tiemoue Bakayoko - može biti spasitelj nacije kao i razočaranje. Vidim da na treningu izgleda impozantno, ali neka tako i bude na terenu protiv jakih klubova i biti ćemo svi sretni. Gledao sam ga u Monacu i tada mi nije ostavio najbolji dojam. Nadam se da je sazrio od tada i da će nas svih ugodno iznenaditi. #razarač


#79 Franck Kessie - želim više od njega u ovoj sezoni! Trči, radi, ali na kraju se njegov učinak ne primijeti. Želim da uz Bakayoka u sredini budu neprilazan par koji će osloboditi Bigliu u kreaciji kao što je nekad Gattuso radio za Pirla i ostale. Sad je već drugu sezonu u klubu i možemo očekivati sve bolje igre i rezultate od njega, jer nema više alibija. #eksplodiraj


#5 Giacomo Bonaventura - tihi lider. Ja ga cijenim iako čitam i vidim da bi ga se nekolicina riješila. Imao je lošijih partija u prošloj sezoni, to stoji. No igrao je uvijek! Sad je konkurencija za mjesto u početnoj postavi tu i Jack će morati dati sve kako bi zadržao status u ekipi što on svakako može, a i imati će priliku da odmori ponekad. #odmorise


#91 Andrea Bertolacci - vratio se. Trebao je odmah otići, ali na kraju je ostao. Iskreno, grijati će klupu. Možda uđe koju tekmu i možda iznenadi kao i Poli svoju zadnju sezonu kada je odigrao par dobrih tekmi. Vidjet ćemo. #neshvaćen


#4 Jose Mauri - još jedan grijač klupe. Iskreno nije ni dobio pravu šansu. U Empoliju nije bio loš no kod nas kontinuitet bi mu trebao da pokaže je li dostojan našeg dresa. #upitnik


#18 Riccardo Montolivo - kao da mu nije bio dovoljan znak da ne račuanju na njego to što su ga ostavili u Italiji i nije išao u SAD na turneju. Trebao je biti zamjena za Pirla no to nikada nije postigao. Imao je priliku u prošloj sezoni dok se Biglia tražio, ali u ovoj sumnjam da će je imati ukoliko ipak ostane i ne raskine ugovor. #neželjen


Napadači:


#11 Fabio Borini - jednostavno nije igrač za Milan. Tko zna, da su Leo i Maldini imali više vremena i bolje uvjete za kupovinu (cijeli prijelazni rok, dobru volju Uefe...) taj igrač vjerojatno bi završio u nekom drugom klubu jer bi na vrijeme doveli krilo ili napadača koji bi popunio njegovo mjesto. Moramo ga istrpiti ove sezone te smatram da mu je to zanjda kod nas. #kraj


#10 Hakan Calhanoglu - preporođen od dolaska Gattusa. Svi očekujemo s pravom da će konačno biti prava desetka koja nam treba. On to može, on to zna i uz to poljubi grb kad da gol! #fantazista
#7 Samuel Castillejo - nisam ga nikad gledao. Vidio klipove iz Villareala, ali to nije mjerilo. Čitam da je brz i da je veliki talent. Neka se pokaže! #sretno#8 Suso - neka i on prodiše i bude ponekad na klupi. Neka odmori. Vidjelo se da kad je odmoran može uništiti svakoga pa se zbog toga nadam da će u ovoj sezoni imati adekvatne zamjene koje će mu omogućiti da odigra najbolji nogomet do sada. #napredak


#77 Alen Halilović - kada sam vidio da je potpisao skoro me infarkt strefio. No, ako itko može konačno izvući njegov talent na vidjelo to je, po meni, sigurno Gattuso. Čeka ga se već previše godina da ne bi shvatio da mu je ovo posljednja prilika za ostvariti zapaženu karijeru. Prema pričama iz Millanela raste iz dana u dan i ja se osobno nadam da će konačno pokazati svoju pravu vrijednost i da je sazrio u glavi. #lastchance


Alen Halilović
Alen Halilović

#63 Patrick Cutrone - osim Calhanoglua najugodnije iznenađenje prošle sezone. Dečko je još mlad te me ne bi iznenadilo da mu ova sezona bude lošija od prethodne, ali smatram da je jak mentalno i da će izrasti u vrhunskog strijelca. Prošla sezona mu nije bila laka uz skoru posudbu prije početka sezone, ostanak nakon turneje u SAD-u, stalno forsiranje Kalinića, Andre Silva koji je plaćen 40M € i treba dobiti priliku itd. Dečko je uz sve to pokazao da je borac, da može dat gol i što je najbitnije da će dati sve za ovaj dres. #budućnost#9 Gonzalo Higuain - kada smo u prošloj sezoni otišli na San Siro i tekmu Milan - juve ostalo mi je u sjećanju da smo igrali dobro, ali ovaj lik je dobio dvije lopte sam na vrhu šesnaesterca, okrenuo se i zabio s lakoćom. Jebo mu pas mater u tom trenutku! Nadam se da će tako s lakoćom nastaviti zabijati i ove sezone te konačno biti broj 9 koji nam treba. #killer


Trener: Gennaro Ivan Gattuso

Svi ga volimo zbog svega što je dao našem klubu i zato bi nam bilo još teže da ove sezone podbaci i bude odbačen poput nekih prije njega (Inzaghi, Seedorf itd.).

Ja vjerujem da on može napraviti rezultat. Dokazao je da nešto zna u prošloj sezoni kada je preuzeo ekipu bez glave i repa. Mnogi su tada govorili što bi bilo da je vodio od početka sezone, a sada negoduju što je ostao.

Ja ga podržavam. Neka bude tu cijelu sezonu te ukoliko ne ostvari bolji rezultat od šestog mjesta neka se nađe bolje rješenje.

Zapamtite da ove dečke ne treba učiti kako se nogomet igra nego im usaditi zajedništvo, želju i motiv što je on govorio od prvog dana kada je sjeo na klupu i zbog toga će on uspijeti jer je oduvijek bio borac. #vođa


Gennaro Gattuso
Gennaro Gattuso

Na kraju treba i spomenuti Leonarda (još uvijek neprihvaćen makar njegov odlazak u Inter nije bio isključivo njegova krivica) i Maldinija koji su odradili lavovski posao u malo vremena, te ne misle stati na tome. Povratak naše trojke #3 je dovoljan dokaz da se ozbiljnost i Milanisti vraćaju u klub! #boljabudućnost


Ja mislim da su se svi prevarili kada su rekli da ćemo se boriti za 4. mjesto i optimističniji sam u svojoj prognozi. Ja mislim da bi mogli dogurati čak i između 2.-3. mjesta, te uz malo sreće srušiti dominaciju juventusa. Ako će to itko napraviti, budimo realni, to možemo biti samo mi! Sada treba vidjeti hoće li se to odmah desiti ove sezone ili u slijedećoj.


Na nama je da navijamo i bodrimo klub jače nego ikad, jer je sada vrijeme da se vratimo tamo gdje pripadamo!!!


Nemojte zaboraviti učlaniti se i pogledati na koju bi utakmicu mogli otići s nama! :)


Milan Club RIjeka Fiume Sezona 18/19
Milan Club RIjeka Fiume Sezona 18/19


Forza Milan!


inter merda!

89 views0 comments

Recent Posts

See All