Kraj sezone, spremni za novi početak!

Usporedba s člankom s početka sezone, komentar na igrače, trenere, upravu i što očekivati u budućnosti.

#milanclubrijekafiume #ACMilan #Rijeka #curvasudmilano #aimc
Još jednom nismo uspijeli napraviti korak više i konačno se vratiti gdje nam je mjesto tj. osigurati plasman u Ligu prvaka.

Istina malo je falilo u zadnjem kolu no, mislim da smo si na kraju sami krivi i da se LP prokockala puno prije zadnjeg kola.

Imali smo jako puno prilika da kraj sezone dočekamo mirni i na poziciji koja se sada čini nedostižnom za naš klub. Ja osobno mislim da smo mi mogli biti drugi bez problema.Naša konkurencija nam je dala pregršt prilika da budemo sami na 2. mjestu bez stresa koji se ukorijenio svim navijačima u glavu, srce i dušu već zadnjih 7 godina i onog gola Muntarija koji se sada iskazuje kao početak našeg kalvarija. Od tog ne-gola protiv najvećih lopova u nogometnoj povijesti naša kola su krenula nizbrdo i nismo se još oporavili od toga. Svakako su u tome imale prste i sve uprave koje su uslijedile u zadnjih 7 godina i neplanskih dovođenja prvo trenera (guranje neiskusnih legendi poput Seedorfa, Inzaghija, Brocchija pa sada i Gattusa), te potom i igrača, a i rješavanje nekih igrača za kikiriki koji bi nam danas dobro došli i koji su sami izjavili da su htjeli ostati.


Tu ne treba spominjati recimo Ibrahimovića ili Thiaga Silvu nego jednog El Shaarawija, Adila Ramija, Deulofeua itd., danas s takvim igračima bi sigurno imali bolji rezultat u zadnjih 7 godina nego dosadašnji i to bi bili nositelji igre koji bi sigurno pomogli mlađima da iskažu svoj potencijal, ali što bi bilo kad bi bilo.


No dobro, krenimo s ocjenama trenutnog kadra i kluba i usporedimo ih s komentarom koji smo pisali na početku sezone.

Ako ste propustili pročitati članak s početka sezone "Sezona počinje!" to možete ovdje putem linka: https://www.milanclubrijeka.com/blog/sezona-po%C4%8Dinje


UPRAVA

O njima smo na početku sezone rekli kako su Leonardo i Maldini napravili lavovski posao u 20 dana što stoji, svoj solidan posao su potvrdili dovođenjem Piateka i Paquete u siječnju. Što se mercata tiče njihova ocjena po meni je solidna 3. zbog kratkog vremena za odrađivanje transfera, zbog doprinosa igrača koji su dovedeni i zbog financijskih mogućnosti koje nisu bile bajne. Što se ostalog tiče, ja i dalje ne prihvaćam Leonarda zbog njegove prošlosti, a i već danas vidimo da odlazi i to vjerojatno u PSG.

Maldini treba ostati. Zbog svega, karijere, karizme, stvaova, ukratko svega! Tko će bolje predstavljati klub od čovjeka koji je rekorder u nastupima za Milan, čiji je tata bio kapiten Milana pa onda i on, čekamo da vidimo što će biti s njegovim sinovima koji su već u primiježćeni u mlađim kategorijama našeg kluba, čovjek koji je osvojio 5 LP, jednostavno ikona?!

Ivan Gazidis došao je zimus i vidjeti ćemo što će on napraviti od našeg kluba, hoće li, kako se već špekulira, biti to Milan U23 ili ne vidjet ćemo no trenutno njegov rad ne mogu procjeniti. Trenutno se rješio Leonarda ok, ali Maldinija mora ostaviti i raditi na dovođenju trenera pa i cijelog tima oko njega koji će imati viziju i znati koji nogomet želi igrati.


TRENER

Podijeljenih sam osjećaja što se tog čovjeka tiče. Volim ga neizmjerno, plakao sam 13.05.2012. na San Siru kad se opraštao kao igrač, želio sam da uspije svima dokazati da i kao trener ima što reći. Došao je na polusezoni prošle sezone te pravi dojam nismo mogli steći tada zbog kratkog rmena provedenog na klupi. Sada je imao cijelu sezonu i moj dojam je da bi mogao biti dobar trener, ali fali mu iskreno 2-3 sezone u nekom klubu sredine tablice (Sassuolo, Sampdorija itd.) pa da s njima pokuša ostvariti neočekivani rezultat i tada bi bio spreman za neki veći klub. Tako se nažalost dodaje na listu prerano iskorištenih i bačenih u vatru legendi.

U svom komentaru na početku sezone mislio sam da će imati ono nešto i da će uspijeti, ali tu se suprostavila sudbina (ozljede) i možda bi uz par zdravijih igrača sezona bila drugačija. Osim toga nisu nas ni suci kao ni VAR mazili, ali to je tematika koja me i dalje nervira i mislim da smo dosta oštećeni kada se gleda cijela sezona, a tu on nije mogao ništa.

Nažalost, danas se ta priča završava i nakon 18 mjeseci Gennaro Gattuso daje ostavku na klupi Milana. Odlazi sam kako nebi bio na platnoj listi još 2 godine jer kako je sam rekao kad je u pitanju Milan novac ne igra nikakvu ulogu! Sada, svi koji su ga pljuvali u zadnjih 18 mjeseci, željeli njegov otkaz ili ostavku, nazivali ga svakakvim imenima molim vas da se ustanete i naklonite tom čovjeku! To je Milanizam koji zazivamo, to je dokaz da je dao sve, to je dokaz, ako vam je trebalo dodatnih, da je uvijek stavljao Milan ispred svega!!! Ja ću samo reći #grazieGattuso!Nadam se da ćeš se jednog dana vratiti iskusniji i biti sretan kao onaj dječak koji je išao po selu i markerom ispisivao "FORZA MILAN!" po svim zidovima.


Golmani:


#99 Gianluigi Donnaruma - konačno mirnija sezona bez transfer bombi, bez nekih repova ili svađi! Imao je svoj pad u jednom dijelu sezone, ali nas je isto tako u većem broju navrata spasio i vadio iz mrtvih. Još me peku kiksevi kao gol Icardija u prvom derbiju u 93' i gol Mandžukića nakon par minuta u Milanu. #dajizađinaloptu


#25 - Pepe Reina - odradio ono za što je doveden. Iskusan backup Donnarumi. Vidi se da ima i važnu ulogu u svlačionici i nadam se da će dočekati kraj karijere kod nas i nastaviti kako je počeo. Malo je na početku kiksao kad je branio u EL no s vremenom se etablirao kao prva zamjena i u zadnjem je kolu protiv SPAL-a odradio dobar posao. #potvrda


#90 Antonio Donnaruma - ove godine bez minute nastupa za klub što se i očekivalo. Nadam se da će tražiti i dogovoriti odlazak u neki klub gdje će braniti i da neće ostati uhljeb koji će grijati klupe širom Italije. #hodidelat#35 Alessandro Plizzari - bio je prijavljen kao 4. golman cijelu sezonu. Nije dobio priliku, ali evo pred dva dana sam vidio kako je branio za talijansku U20 selekciju na svjetskom u Poljskoj i mogu reći da bi on trebao biti 2. golman slijedeće sezone, a ukoliko će, kako se nagađa, Milan morati prodati kojeg igrača mislim da se Donnaruma može prodati za basnosnovne novce i da se njega gurne u prvi plan uz mentorstvo Reine. Ako pak Donnaruma ostane (mislim na Gigija) možda da se ode kaliti u koji klub serie A ne bi bila loša opcija. #budućnost


Obrana:#20 Ignazio Abate - Igna nas napušta na kraju sezone. Ja mislim da mu je to najbolja sezona koju je odigrao od kada je u klubu. I dalje ne može pogoditi našeg igrača centaršutom no u ovoj sezoni je dao srce, bio tu svaki put kad nam je trebao, igrao čak stopera i to dobro što je nezamislivo. Pogodio sam s heštegom na početku sezone pa ga mogu ponovo staviti za tog Milanistu! #unodinoi


#2 Davide Calabria - dobra sezona. Ponekad etiketiran kao loš, ali nitko ne vidi da on na toj desnoj strani radi za dvoje. Suso se ne vraća koliko bi trebao tako da on ostaje u većini slučajeva sam protiv dva pa čak i tri igrača dok mu se netko ne priključi. Šteta što se oszljedio na kraju sezone, ali svakako mislim da će on biti i dalje konstanta na tom boku i u budućnosti. Nadam se da će doći trener koji će postaviti igru tako da on ili Conti mogu biti dodatna opcija u napadu te da su pokriveni u fazi obrane. #napredak


#12 Andrea Conti - trebala je to biti sezona njegovog povratka i onda opet ozljeda. Stvarno nema sreće. U drugom dijelu sezone se oporavljao jako dugo i dobio je par šansi. Nije još poletan kao u Atalanti, ali ukoliko se ne bude više ozljeđivao tako često mogao bi ući u borbu s Calabrijom za desnog beka. Ja se tome stvarno nadam. Ako bude u formi po meni može postati jedan od najjačih desnih bekova u Europi. #budizdrav


#33 Mattia Caldara - na početku sezone etiketirao sam ga kao kupovinu sezone, ali opet sudbina je željela da nam ne ide sve po planu i krenule su ozljede i za njega kao i Contija. Toliko sam želio da se brzo prilagodi i da u paru s Romagnolijem bude neprelazan stoperski par, temelj naše igre i budućnost našeg kluba. To se još da ostvariti i želim mu kao i Contiju zdravlje pa da opet pokazuje igre kao iz Atalante, a možda i bolje. #budućnost


#13 Alessio Romagnoli - kapitenska traka je na pravoj ruci. Konstantno dobar, vođa, ikona. Sviđaju mi se njegove izjave u svakom trenutku i želim mu da u slijedećoj sezoni bude još bolji i da ga suci ne kažnjavaju svaki put kad im se obrati. Stvarno je ove sezone bio na piku svakom sucu i to je nedopustivo te bi volio da se u takvim situacijama uprava pobuni i osudi takav tretman prema kapitenu kluba našeg ranga i povijesti. #Capitano


#17 Cristian Zapata - ne zna se hoće li ostati još jednu sezonu ili je ovo kraj njegove avanture u našem dresu. Zadnje dvije sezone bio je tu kad je trebalo. Bez kompliciranja, grešaka, gluposti koje su ga pratile u ranijim igrama pogotovo kod nas. Hvala mu na tim igrama, na zalaganju na treninzima, na ponašanju van terena i na primjeru drugim igračima. Sada treba vidjeti hoćemo li krenuti s velikim pomlađivanjem cijele ekipe te bi to bio razlog neproduživanja njegovog ugovora ili ako ćemo ići samo na ciljane kupovine mislim da može komotno ostati i biti 4. ili 5. stoper u rosteru. #Sigurnost
#22 Mateo Musacchio - po meni solidna sezona gdje je igrao skoro sve utakmice kada je bio na raspolaganju. S Romagnolijem je bio solidan stoperski par i osim ako ga Caldara ne izbaci s te pozicije mislim da će i slijedeće sezone igrati konstantno. Očekivao sam boljitak u njegovoj igri i to sam i dobio. #Rast


#68 Ricardo Rodriguez - kako sam nagovijestio postavljanje Bakayoka u vezni red značilo je da RR ima više slobode u igri pa je u par navrata došao u tu zadnju trećinu terena i ponekad čak i pokušao centaršut. U siječnju je čaj imao assist za novopridošlog Piateka, ali to je i dalje premalo za beka. Mislim da tu poziciju treba dodatno pojačati u slijedećoj sezoni, ali mislim da on može ostati kao druga opcija jer njegovo uvijek vraćanje nazad kada gradimo igru ne mogu više gledati i treba nam bolje rješenje na toj poziciji. #propalainvesticija


#93 Diego Laxalt - ha nešto prilika je i dobio. Iskreno, ja mislim da nije trebo ni biti doveden. Napisao sam da sam skeptičan što se njegovog dovođenja tiče i očito sam pogodio jer nije pokazao skoro pa ništa. Jednu je utakmicu počeo kao lijevi bek, ali to nije ništa posebno i po meni on treba igrati u ekipi gdje će biti lijevi bočni u formaciji 3-5-2 i slično jer za lijevog beka u formaciji s 4 obrambena on ne može igrati. #ProdajOdmah


#23 Ivan Strinić - još jedan s popisa ozlijeđenih. Njegova ozljeda je mogla značiti kraj karijere, ali hvala Bogu na kraju je ozdravio i može nastaviti normalno s životom i profesionalnom karijerom. Bio je dostupan dio drugog dijela sezone, ali nije dobio priliku tako da o njemu ne želim ništa pisati osim da ako ostane neka bude treća opcija ili da bude prodan i da zaradimo nešto na njemu. #sretno


#56 Stefan Simic - gdje je? Mislim da je otišao negdje na posudbu. Ah da u siječnju je otišao u Frosinone. Igrao je za nas protiv Luksemburžana jelda? Nemam pojam šta da kažem. U Frosinoneu nije igrao i nadam se da će sad kad se vrati možda zaigrati za nas ako bude trebalo i pokaže je li materijal za ulaganje ili hoće li ipak ići na neko kaljenje negdje po serie A/B. #bumovidli


Vezni red:


#21 Lucas Biglia - trebao je biti mozak, playmaker i diktator veznog reda, ali što zbog ozljeda, što zbog forme nije bio pravi. Vratio se golčinom iz slobodnog protiv Chieva i tu je trebao uzeti konce veznog reda u svoje ruke no, što zbog form Bakayoka, što zbog svađe s Kessijem nije dobio skoro ništa prilika više. Što s njim? Iskreno, ne znam. Ako će na kraju biti otkupljen Bakayoko on mu može biti zamjena ili eventualno da se on vrati u Argentinu kako se pričalo, a dovede neki mlađi na toj poziciji. Ja bi volio Tielemansa, ali za sada su to snovi. #cheserasera


#14 Tiemoue Bakayoko - veliki dio sezone (do ozljeđivanja Biglie) neidentificirani predmet u našoj svlačionici. Pred početak sezone Gattuso je govorio da ima strašan potencijal i snagu, ali nikako da se ustali u ekipu pogotovo nakon kiksa na početku sezone u Napoliju koji nas je koštao utakmicu, a sada vidimo i LP. Nakon toga kada je postavljen u ekipu zbog svih tih ozljeda prvu utakmicu se gubio, ali nakon toga je počeo igrati na visokoj razini i bio je jedan od najboljih igrača sezone. Treba i spomenuti gluposti koje priređuje van i oko terena i na tome treba raditi. Hoćemo li ga otkupiti? Sve je moguće no mislim da ćemo prije trebati pričekati razvoj drugih tema kao što su FFP, novi trener i novi Sportski direktor. #ToBeContinued
#79 Franck Kessie - gdje je Kessie iz Atalante? Nema ga više. Očito je to bio One Season Wonder jer od njega nismo dobili puno u ovoj sezoni. Ok, kad nije bilo njega vezni red je izgledao lošije no s njim na terenu nema prevage. Još uvijek mu spominjem mater nakon 03.12. i utakmice s Parmom u Milanu gdje smo se nas troje smrzavali ko Pi..., a on u zadnjih 20 minuta utkamice povuče 5 kontri i svaki put napravi najgore i niti ne završimo kontru gdje smo u brojčanoj nadmoći. Ako se ne proda slijedeća sezona mu je stvarno sezona biti ili ne biti i onda dosta. #zadnjašansa


#5 Giacomo Bonaventura - s obzirom da je u prošloj sezoni igrao uvijek na početku ove sam se nadao da će dobiti više odmora no nisam htio da se baš toliko odmara tj. da toliko izbiva s terena. On je još jedan s liste ozljeđenih i to po meni igrač koji nam je najviše falio cijelu sezonu. Mnogi su ga se u prošloj sezoni htjeli rješiti pa ih sada pitam bi li ipak željeli da su ga imali zdravog tj. u ekipi ove sezone? #vratise


#91 Andrea Bertolacci - ništa! Bačenih 20M Eura iako dok je bio u Genovi prije dolaska u Milan izgledao je vrh. Očito igrač tipa Poli, može nešto odigrati u manjem klubu, ali nije kalibar za velike stvari. Konačno mu ističe ugovor i odlazi. Želim mu svu sreću, ali negdje drugdje. #prosjek


#4 Jose Mauri - nazvao sam ga grijačem klupe i nije me iznevjerio. Nešto utakmica je i odigrao. Po meni možda bi i nešto moglo od njega biti, ali očito to neće biti kod nas. Njemu kao i Bertolacciju ističe ugovor i sretan sam jer će konačno klub morati dovesti nove igrače da pokrije vezni red. Još je mlad i možda mu se stvari okrenu na bolje i to će nam vrijeme pokazati. Sve u svemu nije njemu ni bilo loše kod nas. Sretno mu i nemoj biti kao i svaki naš bivši igrač pa da nam zabiješ gol kad budeš igrao protiv nas. Nije fora. #neostvaren


#18 Riccardo Montolivo - rekao sam da neće dobiti priliku i tako je i bilo. Zar ti je važnije dobiti 4M Eura na godinu nego zadržati čisto lice? Pa bio si kapiten nekad i kad ti klub kaže da ne računaju na tebe ti se zainatiš i odtreniraš čitavu sezonu bez da zaigraš ni minute? Odi, hvala ti i ne vraćaj se. Koštao si nas mnogo tako da nemaš pravo se buniti. #konačno


Napad:#11 Fabio Borini - bio sam oštar prema njemu prije početka sezone i zbog toga mu se ispričavam. U zadnjem periodu je ostavio srce na terenu i bio jedan od rijetkih s mudima kad je trebalo. I dalje je to igrač koji nije za razine na koje Milan cilja, ali da je zaradio svoju plaću to je točno. Ipak mislim da bi ovo mogao biti kraj njegove vladavine u Milanu i da nas Lord napušta, ali kako trenutno stvari stoje nikad se ne zna. #Lord


#10 Hakan Calhanoglu - trebao am je fatazista u srednjem redu, ali u prvom dijelu sezone Hakan je bio neprepoznatljiv. Šteta, od njega sam očekivao samo rast i bolje igre pod Gattusom no, što zbog forme cijele ekipe, što zbog pozicije na koju je guran (lijevo krilo ili treći u veznom redu s tri igrača), što zbog njega samoga nije dao dovoljno. Ipak, zadnjih par utakmica je Hakan po meni bio najbolji na terenu jer je gurnut u polušpicu iza napadača u sustavu 4-2-3-1 i odmah vidimo da ga ima svugdje (prije je bio striktno na lijevoj strani). Želim da kod novog trenera on i Paqueta nađu još bolji feeling i da ih se postavi u pravu poziciju jer ni jedan ni drugi nisu čisti veznjak nego trebaju biti istureniji kao nekad Kaka. #Trequartista


#7 Samuel Castillejo - prva zamjena uvijek. Čak je i Borini ispred njega u hijerarhiji izmjena u vezi i napadu. Odigrao je donekle ok za prvu sezonu no u slijedećoj ako ostane očekujem puno više i da mu konačno nađu odgovarajuću poziciju. #Želimviše


#8 Suso - Prvi dio sezone iz snova, a gdje je nestao nakon? Ne možemo imati igrača koji igra jedan dio sezone. Je li on jedini krivac tome? Po meni nije. Nije bilo dovoljne rotacije s Castillejom pa da i on pokaže što zna što je dovelo do toga da se Suso najednom samo ugasio. Mislim da zbog umora tražio je sam sebe skoro pa cijeli drugi dio sezone. Govori se da neće produžiti ugovor tj. da je klub odbio zahtjev od 6M EUR na godinu koliko Suso traži. Ako se ne dogovore neka ga prodaju ukoliko će dovesti adekvatnu/bolju zamjenu.

Treba mu se priznati da nas je vukao dosta, ali bez da mu se da koju utakmicu odmora neće ni on moći vječno. #upitnik


#77 Alen Halilović - HAHAHAHAHAHAHAHA!!! Tom dečku ne pomaže ništa! Nazivan najveći hrvatski talent danas igra u Belgiji za Standard iz Liegea na posudbi. Nadam se čim prije njegovom odlasku i neka ga voda nosi. #Prijevara


#63 Patrick Cutrone - opet sezona gdje ga se nije guralo. Prvo onaj debeli prasac od Highuaina i njegovo ponašanje, zatim dolazak Piateka i njegova početna forma učinili su to da se Patricka nije guralo kada je trebalo. Pokušao je Gattuso ponekad s dvije špice, ali nismo mi spremni za to s obzirom na kadar koji imamo. Ja sam se nadao u siječnju da će odlaskom debelog prasca i dolaskom Piateka konkurencija u napadu biti izjednačena i da će Cutrone imati više prilika u odnosu na prvi dio sezone. No Piatek je na početku iskoristio svaku priliku pa je naš Patrick skupljao mrvice sve do derbija i našeg pada. U novoj sezoni s novim trenerom volio bi da mu se da priliku ćešće i da dokaže da je pravi napadač. Srce, borbenost i želju ima samo mu treba pokoji gol pa da se počne ozbiljnije računati na njega. #CuoreRossonero


#9 Gonzalo Higuain - debela svinjo! To ti je zbog načina na koji si došao, odakle si došao i zbog toga kako si otišao. Želim ti sve najgore u profesionalnoj karijeri! #Nutella#19 - Krzysztof Piatek - došao na polusezoni i odmah ostavio trag. Mislim da smo što se tiče napada pokriveni s njim i Cutroneom za slijedećih par sezona. Kao i svima njemu isto želim da s novim trenerom dobije više upotrebljivih lopti u šesnaesterac i slijedeće sezone bude prvi strijelac kluba u borbi s Cutroneom. #Pistolero#39 - Lucas Paqueta - nazivaju ga brazilskim čudom. Nadam se da je tako i da će to pokazati slijedeće sezone jer u ovoj polusezoni osim par trikova, jednog gola i igranja na krivoj poziciji nije pokazao previše. Po meni bi se trebao izmijenjivati s Hakanom na poziciji 10-ke iza špice u formaciji 4-2-3-1 gdje bi bio rasterećen koliko toliko obrambenih zadaća i mogao finalizirati naše napade. #wonderkid


Izdržali smo još jednu sezonu. Završili smo 5. i kako sada stvari stoje čeka nas opet EL. Možda je to dobro, možda loše, vrijeme će pokazati. Sve u svemu čeka nas burno ljeto (opet) i svakakva bombardiranja poluinformacijama. Budite strpljivi i vjerujte u budućnost našeg kluba!


Mi ćemo nastojati biti što bolji kao klub navijača i nadamo se da vam se naš rad do sada svidio te da će vas biti sve više svake sezone!


Hvala svima koji su bili dio naše priče ove sezone, nastavljamo dalje jako kao i uvijek!!!


Sada se odmorite jer nas očekuje nova sezona puna novih iznenađenja!


inter Medra!

138 views0 comments

Recent Posts

See All